Prognoza tygodniowa od 24.08.2020 do 30.08.2020
Miniony tydzień przyniósł zarówno upał, jak i lokalnie gwałtowne zjawiska. Przed nam końcówka sierpnia, która na chwilę przyniesie jeszcze wysokie temperatury mogące przekroczyć 30 °C. Pojawi się też spore ochłodzenie, a także kolejne opady deszczu i burze, których sezon powoli się kończy. Zachęcamy do zapoznania się z nową prognozą tygodniową na poszczególne dni!
Poniedziałek przyniesie, szczególnie na północy lokalne burze i opady deszczu. Zagrzmieć też może na południowym wschodzie Polski. Na ogół dzień będzie dość pochmurny, jednak miejscami przedzierać się będzie słońce. Na termometrach zobaczymy od 19 °C na północy przez 21, 22 na zachodzie i w centrum po 24 -25 °C na południowym wschodzie. Najchłodniej będzie na południu – górach, gdzie termometry pokażą od 13 do 16 – 17 °C. W czasie przechodzenia burz, możliwy będzie także silniejszy wiatr. W nocy z poniedziałku na wtorek przelotnie popadać może na północy i w centrum. Na termometrach od 12 stopni na południu do 16 w centrum i na wschodzie.
We wtorek burz i opadów może być nieco więcej. Zagrzmieć może we wschodniej i połudnowo- wschodniej oraz częściowo centralnej Polsce. Burze mogą być umiarkowanej siły, a towarzyszyć im będą punktowo silne opady deszczu. Będzie ciepło, ale nie gorąco. Największe wartości zobaczymy na południowym -wschodzie Polski, do 24 °C. Nieco mniej, do 23 na zachodzie i południowym zachodzie. W centrum termometry wskażą 21 – 22 °C. Najchłodniej będzie na północy – tutaj zobaczymy od 18 do 21 °C. Noc z wtorku na środę może przynieść opady na Wybrzeżu, gdzie możliwe są także nocne, przelotne burze.
Kolejny dzień tygodnia, środa będzie dość podobna do wtorku – na północy, północnym wschodzie możliwe będą lokalne burze. Na ogół nieść one będą punktowo silne opady deszczu. Najcieplej będzie w centrum i na południu – do 26 °C. Chłodniej na północnym zachodzie, gdzie termometry wskażą od 18 do 20 °C, z kolei na wschodzie do 24 °C. Spodziewamy się też silniejszego wiatru. W nocy ze środy na czwartek od 14 °C na południu do 16 -17 °C pozostałej części kraju. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie – tam możliwe będą wartości oscylujące w okolicach 13 – 14 °C.
Czwartek przyniesie temperatury oscylujące w okolicach 17 – 20 °C. Zagrzmieć i popadać może na północnym – wschodzie Polski. W pozostałej części kraju na ogół pochmurno szansa na przejaśnienia będzie raczej niska. W ciągu dnia silniejszy wiatr ponownie możliwy będzie w czasie przechodzenia komórek burzowych. W nocy na termometrach 10 – 12 °C. Najchłodniej w górach – tam termometry wskażą wartości poniżej 10 °C.
W piątek będzie już nieco cieplej. Na termometrach zobaczymy do 25 °C na południowym- zachodzie i południu kraju. 19 – 20 °C wskażą termometry na północy, a na południu 20 – 23 °C. Niewielka szansa na opady i burze pojawi się na południowym – zachodzie Polski. Poza tym towarzyszyć nam będzie zachmurzenie, ale mieszkańcy południowej Polski mogą liczyć na liczne przejaśnienia. Noc z piątku na sobotę upłynie z opadami na zachodzie i północy oraz z temperaturami na poziomie 17 – 20 °C.
Sobota – Na południu oraz w centrum znów zawita zwrotnikowa masa powietrza, która sprawi, że będzie nam parno i gorąco. Słupki rtęci wskażą tam od 27°C do nawet 31°C. Duży kontrast termiczny wystąpi jednak we północno-zachodniej części kraju, gdzie można się spodziewać maksymalnie 16-20°C. Co za tym idzie, zachód oraz północ Polski borykać się będzie z lokalnymi burzami o umiarkowanej sile oraz opadami deszczu.
Niedziela – to wędrówka chłodnego frontu atmosferycznego, który na skutek zalegającej na wschodzie Polski gorącej masie powietrza, przyczyni się do powstania dużej różnicy temperatury i da się we znaki wszystkim mieszkańcom tej części kraju, przynosząc miejscami gwałtowne burze wielokomórkowe z opadami gradu oraz ulewne opady deszczu. Temperatury osiągną poziom od 16°C do 21°C w zachodniej części kraju. Tam lokalne opady deszczu będą mogły wystąpić przed południem, do 24-31°C we wschodniej części Polski, która będzie zmagać się ze wspomnianymi zjawiskami pogodowymi.
You must be logged in to post a comment.