Prognoza tygodniowa od 7.09.2020 do 13.09.2020
Wrzesień rozpoczął się na dobre. W minionym tygodniu mieliśmy zarówno chłodniejsze dni i noce, jak i pod koniec tygodnia gwałtowne burze powodujące szkody. Nowy tydzień poza poniedziałkiem nie powinien przynieść silnych opadów deszczu. Burze o ile wystąpią, będą sporadyczne i raczej niezbyt silne. Będzie też ciepło. W sobotę na Śląsku termometry pokażą nawet 26- 27 stopni Celsjusza! Zachęcamy do zapoznania się z prognozą na kolejne dni!
Poniedziałek będzie dość ciepły. W ciągu dnia ustępować będzie zachmurzenie i pojawi się słońce. Na termometrach zobaczymy od 16 do 19 stopni Celsjusza. Jedynie na południowym wschodzie, gdzie spodziewane są też intensywne opady deszczu, będzie wyraźnie chłodniej-tam od 11 do 13 stopni Celsjusza. Wspomniane opady mogą powodować lokalne szkody- zalania i podtopienia, a także występowanie ze swoich koryt mniejszych cieków. Nie spodziewamy się też bardzo silnego wiatru. W nocy z poniedziałku na wtorek bez opadów, z temperaturami na poziomie 8 -10 stopni Celsjusza. W górach i kotlinach górskich temperatury mogą być niższe.
Wtorek to panowanie wyżu, a więc i spokój w pogodzie. Przelotne i bardzo symboliczne opady, mogą zdarzyć się jedynie na wybrzeżu, tam też i zachmurzenie będzie większe. W pozostałej części kraju brak opadów, a na niebie zachmurzenia piętra wysokiego wraz z promieniami słońca.
Północ Polski dosyć chłodna, tam temperatury od 16 do 19 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze wartości te wzrosną do 19-22 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.
Środa nie będzie się różnić niczym szczególnym od dnia poprzedzającego. Pogodę w kraju, nadal będzie kształtował wyż, a poza lokalnymi opadami deszczu w północnej części Polski, na pozostałym obszarze będzie słonecznie i sucho.
Temperatury jednak trochę wyższe – pomiędzy 22- 25 stopni będą balansować wartości na zachodzie, południu, oraz w centrum i na wschodzie kraju. Najchłodniej na północy – tam nie więcej niż 19-21 stopni Celsjusza, a dodatkowo w drugiej części dnia zacznie wzrastać siła wiatru, która finalnie może osiągać w porywach do 65 km/h, szczególnie w linii brzegowej.
W czwartek z północnego- zachodu na południowy-wschód przez kraj wędrować będzie mało aktywny front atmosferyczny. Przyniesie on przelotne, niezbyt intensywne opady deszczu. Po jego przejściu, w drugiej części dnia rozpogodzi się i w wielu miejscach pokaże się słońce. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na południu i południowym -wschodzie przez 18 – 20 stopni w centrum po 16 na północy Polski. W rejonie Zatoki Gdańskiej możliwy będzie silny wiatr, powyżej 70 km /h. W nocy bez opadów, z temperaturami na poziomie 8 – 12 stopni.
Piątek będzie dość pogodnym i na ogół ciepłym dniem. Nigdzie nie powinno padać, na niebie okresami mogą pojawiać się chmury. Najcieplej będzie na południu Polski, do 24 stopni. Im dalej na północ, tym chłodniej – w centrum do 20, a na Pomorzu nawet do 15 stopni Celsjusza. Nie spodziewamy się silnego wiatru. Noc będzie spokojna, z wieloma rozpogodzeniami i bez opadów. Najcieplej będzie ponownie na południu – do 18 stopni, najchłodniej na północy i północnym – wschodzie, gdzie termometry pokażą około 11 stopni.
Oba dni weekendu będą dość pogodne, zwłaszcza na południu kraju. W sobotę północ i centrum mogą doświadczyć przelotnych opadów i większej ilości chmur, jednak południe powinno pozostać pogodne. Maksymalnie zanotujemy od około 17-18 stopni na północy i północnym-wschodzie, przez 19-22 w centrum, po nawet 25 kresek miejscami na południu. Na wybrzeżu wietrznie, podobnie w centrum.
Niedziela z większą ilością chmur, ale stopniowo będzie się rozpogadzać. Popołudnie, wieczór i noc w wielu miejscach bezchmurne, choć możliwe będą nocne mgły. Słaby, symboliczny deszcz możliwy będzie w pierwszej połowie dnia na północy kraju, zwłaszcza nad samym morzem. Będzie chłodniej, w całym kraju nie więcej niż 17-19 stopni. Wiatr osłabnie, nadal jednak na północy sztormowo.
You must be logged in to post a comment.