Prognoza tygodniowa od 25.04.2022 do 1.05.2022
W czwartek rano, ten sam ogon frontu atmosferyczny, należącego do niżu znad Środkowej Rosji, będzie znajdował się na krańcach południowej Polski. Tam ponownie mieszkańcy Śląska, Małopolski i Podkarpacia lokalnie, przez pierwszą część dnia, mogą spodziewać się słabych opadów deszczu i mżawek. Temperatury w całym kraju jeszcze niższe niż w środę. W większości regionów słupki rtęci nie wskażą więcej aniżeli 10/11 stopni. Wiatr słaby, niemalże nie odczuwalny.
Piątek to kolejny dzień tygodnia, w którym na aurę w kraju będzie wpływał układ niskiego ciśnienia. Na szczęście, tak płytkie niże, ze swojej strony nie psują jakoś specjalnie pogody. Tak będzie i tym razem. Symbolicznie pokropić może na Pomorzu, Kujawach i Suwalszczyźnie, a także w województwie mazowieckim. Na pozostałym obszarze bez opadów. Temperatury w najcieplejszym momencie dnia wskażą odpowiednio od 11 do 13 stopni Celsjusza we wschodniej, częściowo południowej Polsce, przez 13/14 kresek częściowo na południowym- zachodzie i częściowo w centrum, po 15, a nawet 16 stopni w pasie województw zachodnich. Wiatr nie odczuwalny.
Sobota to przeplatanka chmur, słońca i przelotnych opadów, które mogą pojawiać się punktowo w całym kraju, ale będą słabe i przelotne (Najdłużej utrzymywać będą się w górach i na wschodzie). Poranek zapowiada się umiarkowanie ciepły, gdyż termometry wskażą od 5-6 stopni na północy kraju (4 stopnie na wybrzeżu) po nawet 10 stopni Celsjusza na południu. Chłodno będzie jedynie w górach, tam miejscami zaledwie 2-3 stopnie powyżej zera. W ciągu dnia wyraźnie się ociepli, a najwyższej temperatury możemy spodziewać się na zachodzie, gdzie spodziewamy się nawet 16 stopni Celsjusza. Na południu, północy i w centrum kraju na termometrach zobaczymy 13-14 stopni, a najchłodniej będzie na północnym wschodzie, tam jedynie 10 stopni.
Niedziela to kolejny pochmurny dzień z przejaśnieniami i opadami – choć te ostatnie tym razem będą już znacznie bardziej intensywne, niż w sobotę. Najwyższych sum opadu spodziewamy się w pasie od Pomorza przez Wielkopolskę po Sudety – tam też możliwe będą burze o czym w razie potrzeby będziemy pisać w prognozie burzowej. Mocniej padać może również na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ale przelotne i słabe opady mogą pojawiać się w całym kraju. Zaraz po wschodzie słońca termometry wskazywać będą od 8 do 10 stopni w całym kraju, jednie na Ziemi Lubuskiej może być nieco cieplej. Temperatura będzie równie wyrównana również w południe, gdzie w przeważającej części Polski termometry wskażą 14-16 stopni Ce4lsjusza. Chłodniej będzie przy wschodniej granicy, w górach, na pomorzu i w województwie łódzkim, gdzie termometry pokażą 12-14 stopni.
Przypominamy: z uwagi na odległy termin, prognoza może różnić się od faktycznego stanu pogody danego dnia. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, relacji na https://obserwatorzy.info oraz w Monitorze Burz.
You must be logged in to post a comment.