Prognoza tygodniowa od 19.10.2020 do 25.10.2020
Kolejny tydzień października przyniesie wyczekiwane przez wielu przejaśnienia i wyższe temperatury. W czwartek na zachodzie i na południu Polski termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Nie zabraknie także przelotnych opadów deszczu, a także porannych mgieł. Po szczegółowy opis kolejnych dni nowego tygodnia zapraszamy do naszej prognozy!
Poniedziałek przyniesie przelotne opady deszczu na północy. Poza tym pojawią się przejaśnienia i w wielu miejscach zza chmur wyjrzy słońce. Na termometrach od 8 do 11 stopni Celsjusza, chłodniej będzie w Tatrach i w Bieszczadach – tam odpowiednio 3 i 6 stopni Celsjusza. W ciągu dnia wiatr może osiągać i przekraczać prędkość 50 km/h w porywie. Noc z poniedziałku na wtorek bez opadów. Na termometrach zobaczymy od 3 do 8 stopni powyżej zera.
Wtorek początkowo, szczególnie na południu i południowym- wschodzie będzie dość pogodny. W ciągu dnia jednak wzrastać będzie zachmurzenie. Wieczorem na północnym- zachodzie pojawią się jednak opady deszczu, które przemieszczać się będą ku centrum Polski. Najcieplej będzie na południu, do 13 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w centrum – do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północy 9 – 10 stopni Celsjusza. W górach i na południu możliwe będą silne porywy wiatru, przekraczające 70 km/h. Noc z wtorku na środę to wędrujące dalej opady deszczu, choć nie powinny być intensywne. Na termometrach od 1 do 5 stopni w górach, przez 7 stopni na wschodzie po 10 stopni na zachodzie.
W środę będzie już sporo cieplej. Na zachodzie i południu zobaczymy nawet do 16-17 stopni Celsjusza. Chłodniej na północy 11-12 stopni, tam też może popadać. Zachmurzenie występować będzie nad całym krajem. Silnie wiać będzie na północy, na Bałtyku możliwy sztorm. W porywach wiatr może przekraczać 80 km/ h, a lokalnie jeszcze więcej. Wiatr odczuwalny będzie także na Ziemii Lubuskiej, na Pomorzu, czy w woj. zachodniopomorskim. W nocy pojawią się liczne przejaśnienia – nigdzie nie powinno już padać. Termometry wskażą nawet 15 stopni na wybrzeżu. Ciepło także na zachodzie – do 13 – 14 stopni. W centrum zobaczymy do 11 stopni. Najchłodniej będzie na południowym- wschodzie – od 6 do 10 stopni Celsjusza.
Czwartek będzie najcieplejszym dniem od wielu dni. Na zachodzie zobaczymy nawet 20 kresek powyżej zera. Równie ciepło może być na Dolnym Śląsku. W pozostałej części Polski od 16 do 19 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Bieszczadach – tam od 12 do 14 stopni. Przelotnych opadów spodziewamy się jedyne na północy. Wiatr może się jeszcze dawać we znaki nad Bałtykiem. W dalszym ciągu możliwy będzie sztorm. Noc z czwartku na piątek z przelotnymi opadami w północnej części Polski. W nocy ciepło -14– 15 stopni na zachodzie i w centrum, 12 – 14 na północy, 13 -14 na wschodzie i od 6 do 11 na południowym- wschodzie.
Końcówka tygodnia nadal z dominacją chmur i przelotnymi opadami. W piątek deszczu spodziewamy się początkowo na północy, a później przejściowo także na południowym zachodzie i w centrum. W nocy przelotny deszcz ogarnie większość kraju. Chłodniej – na północy do 11-14 stopni, w centrum i na południu 14-17 stopni. W nocy od 5 do 11 kresek.
W sobotę nadal możliwe przelotne opady, głównie na południu i w centrum kraju. Na północy więcej rozpogodzeń. Maksymalnie do 18 stopni na południu. Na zachodzie kraju do 15 kresek, a w centrum i na północy najwyżej do 8-12 stopni. Noc ponownie chłodna na północy – miejscami poniżej 5 kresek. Na południu do 12 stopni.
W niedzielę ponownie sporo chmur, ale opady będą jedynie sporadyczne. Jedynie na północnym wschodzie poniżej 12 stopni, na pozostałym obszarze 14-18 stopni – im dalej na południowy zachód, tym cieplej. W nocy niemal wszędzie powyżej 10 stopni. Podczas weekendu wiatr na ogół słaby, o porankach możliwe miejscami mgły.
You must be logged in to post a comment.