FAQ- czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

  • Czy u mnie/w mieście XYZ będzie dziś/jutro burza?

 

Odpowiedź na to pytanie znajduje się na naszej interaktywnej mapie na stronie https://obserwatorzy.info/ bądź w aplikacji Monitor Burz. Warto zapoznać się z prognozą burzową, jej opisem, a także obecną sytuacją na mapie. Należy też pamiętać, że burza jest zjawiskiem lokalnym, i mimo wydanej prognozy nad danym terenem nie musi wystąpić konkretnie w tej miejscowości. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć każdemu z osobna jak będzie wyglądać sytuacja nad każdym miastem czy miejscowością w kraju.

 

 

  • Jaka będzie pogoda w miejscu XYZ w dniu ZYX?

 

Niestety, nie jesteśmy w stanie każdemu z osobna odpowiedzieć na takie pytanie. Nie prowadzimy codziennych prognoz meteorologicznych, a ilość takich pytań powoduje, że musielibyśmy większość swojego czasu poświęcać na odpowiedź na nie. Pamiętajmy także, że dobrą „prognozę pogody” można wydać na nie więcej niż kilka dni do przodu. Stąd pytania takie jak –  „jakie będzie lato” na początku wiosny pozostają bez odpowiedzi.

 

 

  • Jak zostać obserwatorem?

 

To pytanie powtarza się bardzo często. Odpowiedź jest dość prosta – obserwatorem można zostać tylko podczas specjalnie prowadzonych naborów, podczas których weryfikowana jest podstawowa znajomość zjawisk towarzyszących burzom. O wszystkich prowadzonych naborach informujemy z wyprzedzeniem na naszym fanpage’u oraz na stronie.
Poza wyznaczonymi naborami nie ma możliwości dołączenia do grona obserwatorów!

 

 

  • Wysłałem/am do Was zdjęcie/film czemu nie zostało ono opublikowane? / Opublikujecie moje zdjęcie?

 

Otrzymujemy poprzez różne kanały komunikacji mnóstwo zdjęć i filmów. Wszystkie odnotowujemy i oglądamy także pod kątem ewentualnych istotnych informacji dotyczących sytuacji pogodowej. Nie jesteśmy w stanie jednak ich wszystkich publikować ze względu na zbyt dużą ilość (podczas jednego dnia burzowego otrzymujemy nawet do 500 zdjęć!).

 

 

  • Dla mojej miejscowości wydaliście ostrzeżenie przed burzami a żadnej nie było, czemu robicie złe prognozy?

 

Burza jest zjawiskiem lokalnym. Mimo dogodnych warunków wcale nie musi wystąpić dokładnie nad Twoją lokalizacją. Jednak – pamiętaj! Nie należy lekceważyć żadnej burzy, gdyż nawet najsłabsza stanowi zagrożenie.