Centrum prasowe Sieci Obserwatorów Burz
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, oraz chcąc ułatwić dostęp do informacji publicznej szerokiemu gronu medialnemu, Zarząd stowarzyszenia Sieć Obserwatorów Burz w dniu 1. maja br. podjął decyzję o uruchomieniu Centrum Prasowego.
Celem projektu jest zebranie wszelkich, niezbędnych informacji o Stowarzyszeniu i projektach przez nie prowadzonych, w jednym miejscu. Dodatkowo, publikowane w nim będą notatki prasowe, związane z prognozowaną, bądź przeszłą sytuacją pogodową, streszczenia opracowań, oficjalne stanowiska Stowarzyszenia, osiągnięcia, czy nowe projekty Sieci Obserwatorów Burz.
Idea centrum prasowego pojawiła się już w 2018 roku, jednak dopiero początek roku 2020 przyniósł długo oczekiwane zakończenie ważnych prac przy stronie internetowej Stowarzyszenia, w tym przy interaktywnej mapie pogodowej, oraz aplikacji Monitor Burz. Choć projekty w dalszym ciągu są rozwijane, możliwe stały się prace nad podstroną dla mediów.
W komunikatach publikowane będą między innymi:
- Tekstowe prognozy pogody, wraz z mapą burzową i objaśnieniami w razie prognozowanego dużego (DZ), lub ekstremalnego (EXT) zagrożenia burzowego,
- Długofalowe analizy meteorologiczne, takie jak prognozy sezonowe i prognozy miesięcznych anomalii temperatury,
- Raporty pogodowe z poważnych incydentów, głównie burzowych, wiatrowych i opadowych,
- Oficjalne stanowiska Stowarzyszenia w związku z zaistniałymi zdarzeniami bezpośrednio, bądź pośrednio dotyczącymi Stowarzyszenia,
- Skróty analiz meteorologicznych, zawierające najważniejsze z nich zagadnienia, podsumowania i opisy zdarzeń,
- Materiały edukacyjne w formie krótkich notatek możliwych do wykorzystania w artykułach,
- Materiały graficzne do wykorzystania w artykułach lub materiałach prasowych,
- Informacje z życia Stowarzyszenia, w tym o seminariach, publikacjach naukowych, planach rozwojowych czy ważnych rocznicach,
- Informacje o nowych bądź istniejących projektach, nowych funkcjach na stronie, pracach technicznych
Za treści publikowane w centrum prasowym odpowiada Robert Marcinowicz, rzecznik prasowy Stowarzyszenia, oraz synoptyk i członek zespołu ds. analiz meteorologicznych. W celu ochrony prywatności naszego rzecznika, uprasza się, aby jedynie media korzystały z numeru telefonu, zamieszczonego na stronie. Organy zainteresowane, podczas osobistego kontaktu mogą otrzymać również namiary przez inne platformy, takie jak Skype, Facebook, czy prywatnego maila.
Biuro prasowe rusza z dniem dzisiejszym (11.05.2020) i będzie działać cały rok. Komunikaty publikowane będą niezwłocznie po ich przygotowaniu, a prognozy możliwie najszybciej.
Treści zawarte w powyższym komunikacie mogą być wykorzystywane na prawie cytatu, bądź przeredagowane dla potrzeb tekstu, lub materiału radiowego, telewizyjnego czy tekstowego. Prosimy jednak o podanie Sieci Obserwatorów Burz jako źródła informacji.
Spełniając jeden ze swoich celów statutowych, jakim jest rzetelne, niezwłoczne i nieograniczone informowanie w miarę posiadanych możliwości o stanie atmosfery i o zagrożeniach pogodowych wierzymy, że działamy fair wobec naszych odbiorców, oraz mediów. Wyrażamy również nadzieję, że i Państwo zagrają fair i zastosują się do naszego apelu o wskazanie źródła powyższych informacji.
Z wyrazami szacunku,
Biuro Prasowe Stowarzyszenia
Sieć Obserwatorów Burz
You must be logged in to post a comment.